Concurs pentru postul de învățător limba ucraineană

12 Ianuarie 2023

Asociația Centrul Diecezan Caritas Iaşi, prin programul „Intervenții în situații de urgență și calamități naturale” anunţă scoaterea la concurs a postului de învățător limba ucraineană cu normă de 6 ore în cadrul Centrului social pentru refugiați pe o perioadă determinată.

Cerinte:

• Studii superioare în domeniul pedagogic;
  • Cel puţin 2 ani de experienţă relevantă în lucrul cu copii;
  • Empatie si motivaţie interioară puternică pentru a lucra cu copii în situaţii de risc;
  • Cunoştinţe operare calculator;
  • Abilități de organizare, comunicare și relaționare.

Responsabilitati:

•  Realizează activități educative cu copiii ucraineni în limba maternă pentru a înțelege mai bine lecțiile din programa școlară postată pe platforma ucraineană pentru învățământ online.
  •  Realizează activități cu copiii pentru stimularea creşterii stimei de sine;
  • Organizează şi desfăşoară în cadrul centrului activităţi petrecere a timpului liber;
  • Colaborarea cu experții din cadrul Centrului;

Conţinutul dosarului se va trimite pe e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau se va depune la Asociația Centrul Diecezan Caritas Iași, str. Sărărie, nr. 134 Iași.

• Curriculum Vitae în format Europass;
  • copie după cartea de identitate;
  • copie după actele de studii;
  • copie după certificatul de căsătorie (dacă este cazul şi dacă numele de pe actele de studii nu coincide cu cel din cartea de identitate).

Data limită de înscriere este marți, 17 ianuarie 2023. Data interviului va fi programată ulterior.

Pentru mai multe detalii, persoană de contact este Huzum Radu, coordonator program, telefon 0742622699.

Асоціація "Єпархіальний центр Карітас Ясси" в рамках програми "Втручання в надзвичайних ситуаціях та стихійних лихах" оголошує конкурс на посаду викладача української мови на 6 годин у Соціальному центрі для біженців на визначений термін.

Вимоги:

Вища педагогічна освіта;

• Відповідний досвід роботи з дітьми не менше 2 років;

• Емпатія та сильна внутрішня мотивація до роботи з дітьми групи ризику;

• Навички роботи на комп'ютері;

• Організаційні, комунікативні та стосункові навички.

Обов'язки:

• Проводити освітні заходи з українськими дітьми рідною мовою для кращого розуміння уроків за навчальною програмою, розміщеної на Українській освітній онлайн-платформі.

• Проводити з дітьми заходи, спрямовані на підвищення самооцінки;

• Організовувати та проводити дозвілля в рамках центру;

• Співпраця з експертами Центру;

Перелік документів необхідно надіслати електронною поштою на адресу Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. або подати в Асоціацію "Карітас Ясси Єпархіальний Центр" за адресою: вул. Сереріє, 134, м. Ясси.

• Резюме у форматі Europass;

Копія документа, що посвідчує особу;

Копія документів про освіту;

Копія свідоцтва про шлюб (за наявності та у разі, якщо прізвище в документах про освіту не збігається з прізвищем в документі, що посвідчує особу).

Кінцевий термін подачі заявок – Вівторок, 17 січня 2023 р. Дата співбесіди буде призначена пізніше.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора програми Хузум Раду, телефон 0742622699.

Citit 126 ori Ultima modificare Joi, 12 Ianuarie 2023 11:19
« Ianuarie 2023 »