Articole filtrate după dată: Duminică, 03 Octombrie 2021
04 Octombrie 2021 In Noutati si evenimente

ASOCIAȚIA CENTRUL DIECEZAN CARITAS IAŞI organizează cursuri de formare în calificarea FRIZER-COAFOR-MANICHIURIST-PEDICHIURIST (nivel 3 CNC), cod RNCP RO/03/1012/131, cu autorizație de la Ministerul Muncii și Justiției Sociale, Autoritatea Națională pentru Calificări (A.N.C.) și Ministerul Educației Naționale.

04 Octombrie 2021 In Centru de resurse pentru familii

Vineri, 13 august, începând cu ora 14:00, Centrul de Resurse pentru Familii, program al Asociației Centrul Diecezan Caritas Iași a organizat un antrenant grup de suport cu beneficiarii adulți, pe tema „Ziua întâmplărilor fericite!”

04 Octombrie 2021 In Centru de resurse pentru familii

În luna august, Centrul de Resurse pentru Familii, program al Asociației Centrul Diecezan Caritas Iași a organizat activități de dezvoltare a abilităților și cunoștințelor în domeniul IT în cadrul proiectului Integrare activă prin educație și implicare socială”, pe tema „Ghidarea în mediul online.”