Articole filtrate după dată: Miercuri, 01 Decembrie 2021
02 Decembrie 2021 In Noutati si evenimente

Asociația Centrul Diecezan Caritas Iași inițiază și în acest an campania de strângere de fonduri

ÎNTOARCE-ȚI PRIVIREA SPRE CASĂ!

pentru a menține prezentă și vie în rândul credincioșilor, datoria de a fi alături de cei rămași singuri acasă. Trăim vremuri de grea încercare. Pandemia și-a pus amprenta asupra vieților noastre, lăsând un profund sentiment de durere, suferință și neputinţă, mai ales în rândul celor bătrâni și bolnavi, izolați în casele lor.

02 Decembrie 2021 In Noutati si evenimente

COMUNICAT DE PRESĂ

Demararea serviciului „Duș social” pentru persoanele fără adăpost

Persoanele fără adăpost din municipiul Iași au beneficiat de o serie de servicii în cadrul proiectului derulat de Asociaţia Congregaţia Slujitorii Carităţii – Opera Don Guanella. Proiectul „Duș Social” are ca scop creşterea calităţii vieţii şi încadrarea în societate ca membri activi, care se pot bucura în mod egal de drepturile şi responsabilităţile lor ca cetăţeni, pentru un număr de 110 persoane fără adăpost din municipiul Iaşi.