Articole filtrate după dată: Duminică, 12 Decembrie 2021
13 Decembrie 2021 In Noutati si evenimente

Asociația Centrul Diecezan Caritas Iaşi anunţă scoaterea la concurs pentru postul de îngrijitor bătrâni la domiciliu, cu normă de 8 ore, în cadrul Proiectului „Servicii de Îngrijire la Domiciliu”, Centrul de Îngrijire la Domiciliu Suceava, pe perioadă determinată.

13 Decembrie 2021 In Noutati si evenimente

În fiecare an, pe 5 decembrie sărbătorim Ziua Internațională a Voluntarilor, un prilej de a celebra munca în folosul celorlalți și valorile voluntariatului. Anul acesta, Asociația Centrul Diecezan Caritas Iași a organizat pe 10 decembrie un eveniment dedicat voluntarilor care activează în programele sociale: Gala Voluntarilor, ediția a 19-a.

13 Decembrie 2021 In Centru de resurse pentru familii

Magia lunii decembrie începe odată cu venirea unuia dintre personajele preferate ale celor mici și anume Moș Nicolae. Moșul a folosit o putere magică pentru a ajunge la cei 60 de copii, beneficiari a Centrului de Resurse pentru Familii cu ghetuțe noi.