Articole filtrate după dată: Luni, 06 Decembrie 2021
07 Decembrie 2021 In Noutati si evenimente

Sâmbătă, 04 decembrie 2021, la sediul Centrului de Spiritualitate "Gaudium et Spes" din Traian (NT), s-a desfăşurat o zi de reculegere, la care au participat persoanele care se dedică muncii pentru binele aproapelui din cadrul structurilor socio-caritative din Dieceza de Iaşi. Ghidul spiritual al grupului a fost părintele Gabriel Sascău. De asemenea, au mai fost prezenţi: părintele Gălățanu Mihai - responsabil cu Oficiul pentru Pastoraţia Sanitară, părintele Babiaș Albert - Capelan sanitar SMU Roman, părintele Richardo Dominic Baciu - Capelan sanitar SJU Bacău şi părintele Iosif Iacob - director al Asociației Centrul Diecezan Caritas Iaşi. Ne-am bucurat de asemenea și de prezența Preasfințitului Iosif Păuleț, Episcop de Iași.

07 Decembrie 2021 In Centru de resurse pentru familii

Vineri, 26 octombrie, începând cu ora 14:00, Centrul de Resurse pentru Familii, program al Asociației Centrul Diecezan Caritas Iași a organizat un antrenant grup de suport cu beneficiarii adulți, pe tema „Borcanele financiare”.